Kalkulator upadłości konsumenckiej jest jedynym dostępnym kalkulatorem online, który pozwala na obliczenie opłacalności upadłości konsumenckiej. Kalkulator ten pozwala na wykonywanie obliczeń, które mogą pomóc w zrozumieniu, jakie mogą być potencjalne koszty, jakie zobowiązania należy uwzględnić, a także jakie korzyści może przynieść ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Zanim przejdziesz do obliczeń, zobacz poniżej jak korzystać z kalkulatora.
Podsumowanie
Opłacalność:
Kalkulator upadłości konsumenckiej dostępny na stronie ma na celu zaoferowanie orientacyjnych obliczeń. Należy mieć na uwadze, że każda sytuacja jest inna i wymaga indywidualnej oceny prawnej, której kalkulator nie zapewnia. Niniejszy kalkulator może być wykorzystywany wyłącznie jako pomocnicze narzędzie edukacyjne, mające na celu zwiększenie zrozumienia zasad upadłości konsumenckiej. Kalkulator nie zbiera żadnych danych, wszystkie obliczenia odbywają się w czasie rzeczywistym bez zapisywania ich do bazy danych. Korzystanie z kalkulatora jest w pełni anonimowe.
Jak korzystać z kalkulatora upadłości konsumenckiej?
Kalkulator pozwala na oszacowanie, czy ogłoszenie upadłości konsumenckiej jest właściwą decyzją finansową, biorąc pod uwagę pewne wskaźniki, które należy podać, aby uzyskać wynik. Jeśli chcesz uzyskać jak najdokładniejszy wynik, przeczytaj poniższą instrukcję.
Pierwsze pole reprezentuje kwotę długu, należy w nim podać (to znane lub to szacunkowe) całkowite zadłużenie. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ na podstawie tego pola zostaną przeprowadzane obliczenia.
Kolejnym polem jest wynagrodzenie, należy w nim podać kwotę miesięczną średniego wynagrodzenia uzyskiwanego ze wszystkich miejsc pracy na przestrzeni ostatnich sześciu miesięcy. Kolejnym polem jest wartość majątku, które również, jeśli majątek występuje, należy wypełnić. Jeśli nie posiadasz majątku, pozostaw puste pole.
Następnym ważnym polem jest czas trwania postępowania, to pole przewiduje czas od momentu ogłoszenia upadłości w nieprawomocnym wyroku, do momentu uprawomocnienia się wyroku. Innymi słowy, od momentu pojawienia się w postępowaniu syndyka do momentu zatwierdzenia planu spłaty przez sąd lub całkowitego umorzenia zobowiązań. Czas podany w tym polu jest szacunkowy, ponieważ niemożliwe jest określenie z góry ile będzie trwało postępowanie na tym etapie. W przypadku braku majątku zwykle jest to około 6 miesięcy, w przypadku posiadania majątku ten etap trwa zwykle około 12 miesięcy.
Kolejnym polem jest plan spłaty, które również jest szacunkowe, ponieważ plan spłaty musi zostać zaproponowany przez syndyka, zatwierdzony przez sąd i niezaskarżony przez upadającego, aby mógł być skutecznie egzekwowany. Plan spłaty zwykle ustanawiany jest w wysokości dostosowanej do możliwości osoby ogłaszającej upadłość konsumencką. I zazwyczaj wynosi proporcjonalną kwotę, do tego ile syndykowi udało się zająć podczas trwania procesu.
Kolejne pole, czas spłaty w miesiącach, jest związane bezpośrednio z planem spłaty. Zwykle czas spłaty ustanawiany jest na 24 do 48 miesięcy, jednak nie więcej niż 84 miesiące. Do planu czasu spłaty wlicza się także czas procesu, jeśli więc proces trwał 10 miesięcy, to maksymalny okres spłaty wniesie od 12 do 38 miesięcy, jednak nie dłużej niż 74 miesiące.
3 powody, dlaczego warto skorzystać z kalkulatora?
Kalkulator upadłości konsumenckiej to narzędzie, które może znacząco ułatwić proces planowania i zrozumienia konsekwencji ogłoszenia upadłości. Oto kilka kluczowych powodów, dla których warto z niego skorzystać:
- Czy upadłość konsumencka się opłaca: Kalkulator może pomóc w określeniu czy upadłość konsumencka jest optymalnym wyborem w konkretnym przypadku. Wiedza na ten temat pozwala na lepsze przygotowanie się do postępowania sądowego, a także rozważenie innych rozwiązań, które mogą być korzystniejsze niż ogłoszenie upadłości konsumenckiej.
- Planowanie spłat wierzycieli: Kalkulator pozwala na przygotowanie wstępnego planu spłaty, dostosowanego do indywidualnych możliwości finansowych. Dzięki temu można uniknąć niespodzianek i lepiej przygotować się na przyszłe zobowiązania.
- Zwiększenie pewności i zmniejszenie stresu: Korzystanie z kalkulatora upadłości konsumenckiej daje poczucie kontroli nad sytuacją finansową. Pozwala to na zmniejszenie stresu związanego z niepewnością finansową i lepsze przygotowanie się do przyszłych kroków.
Podsumowując, kalkulator upadłości konsumenckiej to narzędzie, które nie tylko pomaga w dokładnym zrozumieniu sytuacji finansowej, ale także w przygotowaniu się do procesu upadłościowego. Dzięki niemu lepiej zaplanujesz swoje działania, co jest kluczowe jeśli planujesz ogłosić upadłość konsumencką. Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj nasz poradnik na temat jak przygotować się do upadłości konsumenckiej?